LDDS-500HWB
LDDS-500HWB MEAN WELL USA Inc.
Packaging: Bulk
Features: OVP, SCP
Size / Dimension: 1.85" L x 0.47" W x 0.28" H (47.0mm x 11.9mm x 7.1mm)
Voltage - Output: 2 ~ 45V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 56V
Approval Agency: CE, EAC
Efficiency: 95%
Topology: Buck
Current - Output (Max): 500mA
Dimming: PWM
Voltage - Input (Min): 12V
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 288 шт:
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 45W; Uin: 12÷56VDC; Uout: 2÷45VDC; Iout: 500mA, Type of converter: DC/DC, Input voltage: 12...56V DC, Output voltage: 2...45V DC, Output current: 0.5A, Mounting: cables, Manufacturer series: LDDS-H, Body dimensions: 47x12x7mm, Efficiency: 95%, Operating temperature: -40...55°C, Protection: over current OCP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Number of outputs: 1, Application: LED, Switching frequency: 1MHz, Additional functions: dimming function 0-10V DC; disturbance filter; PWM controlled dimming function; remote ON/OFF control; resistance dimming function, Electrical connection: wires, Lead length: 50mm, Power: 45W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LDDS-500HWB LDDS-500HWB Виробник : MEAN WELL LDDS-H-spec.pdf LED Power Supplies 12-56Vin 2-45V 500mA CC Wire 3n1 Dimming
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LDDS-500HWB LDDS-500HWB Виробник : Mean-Well USA, Inc. ldds-h-spec.pdf DC/DC LED Power Supply 45W Single 6-Pin
товару немає в наявності
LDDS-500HWB LDDS-500HWB Виробник : MEAN WELL LDDS-H-spec.pdf DC/DC для LED, Вхід: 12-56VDC, Вихід: 500mA, 2…45VDC, -40...+55 C, wire style, 3-in-1 dimming Група товару: DC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LDDS-500HWB LDDS-500HWB Виробник : MEAN WELL LDDS-H-spec.pdf DC/DC для LED, Вхід: 12-56VDC, Вихід: 500mA, 2…45VDC, -40...+55 C, wire style, 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LDDS-500HWB Виробник : MEAN WELL LDDS-H-spec.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 45W; Uin: 12÷56VDC; Uout: 2÷45VDC; Iout: 500mA
Type of converter: DC/DC
Input voltage: 12...56V DC
Output voltage: 2...45V DC
Output current: 0.5A
Mounting: cables
Manufacturer series: LDDS-H
Body dimensions: 47x12x7mm
Efficiency: 95%
Operating temperature: -40...55°C
Protection: over current OCP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Application: LED
Switching frequency: 1MHz
Electrical connection: wires
Lead length: 50mm
Power: 45W