Продукція > MEAN WELL > LDH-45B-700DA
LDH-45B-700DA
LDH-45B-700DA MEAN WELL
LDH-45(DA)-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 44.8W; Uin: 18÷32VDC; Uout: 36÷64VDC; Iin: 2A; THT
Input voltage: 18...32V DC
Output voltage: 36...64V DC
Output current: 0.7A
Mounting: THT
Operating temperature: -40...70°C
Input current: 2A
Power: 44.8W
Efficiency: 95%
Converter features: PWM dimming
Body dimensions: 75x53x22.7mm
Number of outputs: 1
на замовлення 7 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - LDH-45B-700DA - LED-Treiber, DC/DC-Wandler, Konstantstrom, LED-Beleuchtung, LDH-45, 44.8 W, 64 V, 700 mA, Digital, tariffCode: 85044095, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, max.: 64V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Ausgangsstrom: 700mA, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Einstellbar, DC/DC-Wandlermontage: Durchsteckmontage, Dimmsteuerung: Digital, Eingangsspannung, max.: 32V, euEccn: NLR, Eingangsspannung, min.: 18V, Produktpalette: LDH-45, productTraceability: No, Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung, Ausgangsleistung, max.: 44.8W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LDH-45B-700DA LDH-45B-700DA Виробник : MEAN WELL 2864649.pdf Description: MEAN WELL - LDH-45B-700DA - LED-Treiber, DC/DC-Wandler, Konstantstrom, LED-Beleuchtung, LDH-45, 44.8 W, 64 V, 700 mA, Digital
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 64V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 700mA
DC/DC-Wandlerausgang: Einstellbar
DC/DC-Wandlermontage: Durchsteckmontage
Dimmsteuerung: Digital
Eingangsspannung, max.: 32V
euEccn: NLR
Eingangsspannung, min.: 18V
Ausgangsleistung, max.: 44.8W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LDH-45B-700DA Виробник : Mean-Well USA, Inc. LDH-45-spec.pdf LDH-45B-700DA
на замовлення 7 шт:
LDH-45B-700DA LDH-45B-700DA Виробник : MEAN WELL USA Inc. LDH-45-spec.pdf Description: LED DRIVER CC BOOST 36-64V 700MA
Packaging: Box
Features: Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 7-DIP Module
Size / Dimension: 2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (75.0mm x 53.0mm x 22.7mm)
Voltage - Output: 36 ~ 64V
Mounting Type: Through Hole
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max): 32V
Approval Agency: CE
Efficiency: 95%
Topology: Boost
Current - Output (Max): 700mA
Dimming: DALI
Voltage - Input (Min): 18V
Part Status: Active
Power (Watts): 45 W
Number of Outputs: 1
товару немає в наявності
LDH-45B-700DA LDH-45B-700DA Виробник : MEAN WELL LDH-45-spec.pdf LED Power Supplies 18-32Vin 36-64Vout 700mA 44.8W TH DALI