LDI1117-1.2H
LDI1117-1.2H Diotec Semiconductor
ldi1117h.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
LDO Voltage Regulators VR, SOT-223, 20V, 1.176V, 1.224V
на замовлення 6849 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 29
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VR SOT223 20V 1.176V 1.224V 5MA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.35A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Current Limit, Voltage Dropout (Max): 1.25V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 1.2V; 1A; SOT223; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 1.15V
Output voltage: 1.2V
Output current: 1A
Case: SOT223
Mounting: SMD
Manufacturer series: LDI1117xxH
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...125°C
Tolerance: ±1%
Number of channels: 1
Input voltage: 3...10V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 18
LDI1117-1.2H LDI1117-1.2H Виробник : Diotec Semiconductor ldi1117h.pdf Description: VR SOT223 20V 1.176V 1.224V 5MA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.35A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Current Limit
Voltage Dropout (Max): 1.25V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Мінімальне замовлення: 13
LDI1117-1.2H LDI1117-1.2H Виробник : Diotec Semiconductor ldi1117h.pdf LDO Regulator Pos 1.2V 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.35A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1