LDI1117-1.5U
LDI1117-1.5U Diotec Semiconductor
ldi1117u.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
LDO Regulator Pos 1.5V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T/R
на замовлення 673 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 172
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.5V 1.35A SOT89, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-243AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.35A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-89, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Current Limit, Voltage Dropout (Max): 1.25V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 1.5V; 1A; SOT89; SMD; ±1%
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 1.15V
Output voltage: 1.5V
Output current: 1A
Case: SOT89
Mounting: SMD
Manufacturer series: LDI1117xxU
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...125°C
Tolerance: ±1%
Number of channels: 1
Input voltage: 3...10V
на замовлення 765 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 63
LDI1117-1.5U LDI1117-1.5U Виробник : Diotec Semiconductor ldi1117u.pdf LDO Voltage Regulators VR, SOT-89, 20V, 1.485V, 1.515V
на замовлення 905 шт:
Мінімальне замовлення: 13
LDI1117-1.5U Виробник : Diotec Electronics ldi1117u.pdf LDI1117-1.5U
на замовлення 673 шт:
LDI1117-1.5U LDI1117-1.5U Виробник : Diotec Semiconductor ldi1117u.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 1.35A SOT89
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-243AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.35A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-89
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Current Limit
Voltage Dropout (Max): 1.25V @ 1A