LDI1117-1.8D
LDI1117-1.8D Diotec Semiconductor
ldi1117d.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
LDO Regulator Pos 1.8V 1A 8-Pin SO T/R
на замовлення 3960 шт:
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1.35A 8-SO, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.35A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SO, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Current Limit, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.25V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 1.8V; 1.35A; SO8; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 1.25V
Output voltage: 1.8V
Output current: 1.35A
Case: SO8
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...125°C
Tolerance: ±1%
Number of channels: 1
Input voltage: 3.2...10V
Manufacturer series: LDI1117xxD
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 40
LDI1117-1.8D LDI1117-1.8D Виробник : Diotec Semiconductor ldi1117d.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 1A 8-Pin SO T/R
товару немає в наявності
LDI1117-1.8D LDI1117-1.8D Виробник : Diotec Semiconductor ldi1117d.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 1.35A 8-SO
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.35A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SO
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Current Limit
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.25V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
товару немає в наявності
LDI1117-1.8D LDI1117-1.8D Виробник : Diotec Semiconductor ldi1117d.pdf LDO Voltage Regulators VR, SO-8, 20V, 1.782V, 1.818V