LDI559-3.3EN
LDI559-3.3EN DIOTEC SEMICONDUCTOR
4398238.pdf
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Description: DIOTEC SEMICONDUCTOR - LDI559-3.3EN - LDO-Spannungsregler, fest, 2.5-18Vin, 160mV bei 100mA Dropout, 3.3V / 300mAout, SOT-23-5
tariffCode: 85423990
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: N
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Eingangsspannung, max.: 18V
euEccn: NLR
Eingangsspannung, min.: 2.5V
Anzahl der Pins: 5Pin(s)
Ausgangsspannung, nom.: 3.3V
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Ausgangsstrom, max.: 300mA
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1803 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIOTEC SEMICONDUCTOR - LDI559-3.3EN - LDO-Spannungsregler, fest, 2.5-18Vin, 160mV bei 100mA Dropout, 3.3V / 300mAout, SOT-23-5, tariffCode: 85423990, Ausgang: Fest, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, min.: -, IC-Montage: Oberflächenmontage, Ausgangsspannung, max.: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: SOT-23, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Eingangsspannung, max.: 18V, euEccn: NLR, Polarität: Positiver Ausgang, Eingangsspannung, min.: 2.5V, Anzahl der Pins: 5Pin(s), Produktpalette: 3.3V 300mA LDO Voltage Regulators, Ausgangsspannung, nom.: 3.3V, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Ausgangsstrom, max.: 300mA, Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 160mV bei 100mA, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LDI559-3.3EN LDI559-3.3EN Виробник : Diotec Semiconductor ldi559en.pdf LDO Voltage Regulators VR, SOT-23-5, 18V, 3.23V, 3.37V
на замовлення 887 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 24
LDI559-3.3EN LDI559-3.3EN Виробник : Diotec Semiconductor ldi559en.pdf Description: IC REG LIN 3.3V 300MA SOT-23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 5 µA
Voltage - Input (Max): 18V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.16V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Мінімальне замовлення: 23
LDI559-3.3EN LDI559-3.3EN Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR 4398238.pdf Description: DIOTEC SEMICONDUCTOR - LDI559-3.3EN - LDO-Spannungsregler, fest, 2.5-18Vin, 160mV bei 100mA Dropout, 3.3V / 300mAout, SOT-23-5
tariffCode: 85423990
Ausgang: Fest
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, min.: -
IC-Montage: Oberflächenmontage
Ausgangsspannung, max.: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: SOT-23
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 18V
euEccn: NLR
Polarität: Positiver Ausgang
Eingangsspannung, min.: 2.5V
Anzahl der Pins: 5Pin(s)
Produktpalette: 3.3V 300mA LDO Voltage Regulators
Ausgangsspannung, nom.: 3.3V
Ausgangsstrom, max.: 300mA
Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 160mV bei 100mA
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 53
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 3.3V; 0.3A; SOT23-5; SMD
Operating temperature: -40...125°C
Manufacturer series: LDI559
Kind of package: reel; tape
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Mounting: SMD
Case: SOT23-5
Type of integrated circuit: voltage regulator
Tolerance: ±2%
Output current: 0.3A
Voltage drop: 0.16V
Number of channels: 1
Input voltage: 2.5...18V
Output voltage: 3.3V
на замовлення 4 шт:
Мінімальне замовлення: 4
LDI559-3.3EN Виробник : Diotec ldi559en.pdf REG LIN 3.3V 300MA SOT-23-5 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 5 µA
Voltage - Input (Max): 18V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable