LDI559-3.6EN
LDI559-3.6EN Diotec Semiconductor AG
ldi559en.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor AG
Description: VR, SOT-23-5, 18V, 3.528V, 3.672
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 5 µA
Voltage - Input (Max): 18V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.16V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VR, SOT-23-5, 18V, 3.528V, 3.672, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 5 µA, Voltage - Input (Max): 18V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.16V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.