LDI812C-3.3UA
LDI812C-3.3UA DIOTEC SEMICONDUCTOR
ldi812c-3.3ua.pdf
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 3.3V; 50mA; SOT89; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 0.41V
Output voltage: 3.3V
Output current: 50mA
Case: SOT89
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...85°C
Tolerance: ±2%
Number of channels: 1
Input voltage: 2...16V
Manufacturer series: LDI812C
на замовлення 662 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 34
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT89, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-243AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 50mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.8 µA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-89, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active, PSRR: 49dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.41V @ 10mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LDI812C-3.3UA LDI812C-3.3UA Виробник : Diotec Semiconductor ldi812c-3.3ua.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT89
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-243AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.8 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-89
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
PSRR: 49dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.41V @ 10mA
на замовлення 2500 шт:
Кількість Ціна
LDI812C-3.3UA LDI812C-3.3UA Виробник : Diotec Semiconductor ldi812c-3.3ua.pdf LDO Voltage Regulators VR, SOT-89, 16V, 3.234V, 3.366V