LDI92-1.2EN
LDI92-1.2EN Diotec Semiconductor
ldi92en.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: IC REG LIN 1.2V 400MA SOT-23-5
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 400mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1 µA
Voltage - Input (Max): 9V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
PSRR: 53dB ~ 48dB (200Hz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.85V @ 400mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LIN 1.2V 400MA SOT-23-5, Packaging: Bulk, Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 400mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1 µA, Voltage - Input (Max): 9V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, PSRR: 53dB ~ 48dB (200Hz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.85V @ 400mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.