LE2G101MM400A00CE0
LE2G101MM400A00CE0 CHANGZHOU HUAWEI ELECTRONIC
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 400VDC; Ø18x40mm; Pitch: 7.5mm
ESR value: 0.97Ω
Terminal pitch: 7.5mm
Diameter: 18mm
Body dimensions: Ø18x40mm
Height: 40mm
Operating current: 1.1A
Operating voltage: 400V DC
Mounting: THT
Operating temperature: -40...105°C
Tolerance: ±20%
Capacitance: 100µF
на замовлення 2844 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 400VDC; Ø18x40mm; Pitch: 7.5mm, ESR value: 0.97Ω, Terminal pitch: 7.5mm, Diameter: 18mm, Body dimensions: Ø18x40mm, Height: 40mm, Operating current: 1.1A, Operating voltage: 400V DC, Manufacturer series: LE, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Operating temperature: -40...105°C, Tolerance: ±20%, Capacitance: 100µF.