LF10WBJ-12P
LF10WBJ-12P Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN JACK MALE 12P GOLD SLDR CUP
Packaging: Tray
Features: Backshell, Clamp, Strain Relief
Connector Type: Jack, Male Pins
Color: Brown, Silver
Voltage Rating: 30VAC, 42VDC
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 12
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 10
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Zinc Alloy
Shell Finish: Nickel
Primary Material: Metal
на замовлення 122 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN JACK MALE 12P GOLD SLDR CUP, Packaging: Tray, Features: Backshell, Clamp, Strain Relief, Connector Type: Jack, Male Pins, Color: Brown, Silver, Voltage Rating: 30VAC, 42VDC, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 12, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 10, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Zinc Alloy, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 253 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
Verschluss: -
Steckverbinderüberzug: -
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 12Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Gold
Rundsteckverbindergehäuse: Kabelbuchse
Steckverbindertyp: Rundsteckverbinder, Industrie
Produktpalette: LF Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Gehäuse aus Zinklegierung
Rundkontakt: Lötstift
SVHC: Imidazolidine-2-thione; (2-imidazoline-2-thiol) (23-Jan-2024)
на замовлення 111 шт:
LF10WBJ-12P LF10WBJ-12P Виробник : Hirose doc_1807201919352.pdf Conn Circular M 12 POS Solder ST Cable Mount 12 Terminal 1 Port Tray