Продукція > STM > LF25ABPT-TR
LF25ABPT-TR STM
LF00_Rev_17.pdf
Виробник: STM
PPAK
на замовлення 18000 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис LF25ABPT-TR STM
Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA PPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1 mA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: PPAK, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, PSRR: 82dB ~ 65dB (120Hz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 12 mA.
Інші пропозиції LF25ABPT-TR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LF25ABPT-TR LF25ABPT-TR Виробник : STMicroelectronics LF00_Rev_17.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA PPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1 mA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: PPAK
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
PSRR: 82dB ~ 65dB (120Hz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 12 mA