LF25CPT-TR
LF25CPT-TR STMicroelectronics
lfxx-1849555.pdf
Виробник: STMicroelectronics
LDO Voltage Regulators 2.5V1A Positive
на замовлення 1585 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA PPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1 mA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: PPAK, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, PSRR: 82dB ~ 65dB (120Hz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 12 mA.
Інші пропозиції LF25CPT-TR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LF25CPT-TR Виробник : STM en.CD00000546.pdf 07+ PPAK
LF25CPT-TR LF25CPT-TR Виробник : STMicroelectronics verylowdropvoltageregulatorwithinhibitfunction.pdf LDO Regulator Pos 2.5V 0.5A 5-Pin(4+Tab) PPAK T/R
товару немає в наявності
LF25CPT-TR LF25CPT-TR Виробник : STMicroelectronics en.CD00000546.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA PPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1 mA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: PPAK
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
PSRR: 82dB ~ 65dB (120Hz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 12 mA
товару немає в наявності
LF25CPT-TR Виробник : STMicroelectronics lfxx.pdf Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 2.5V; 0.5A; PPAK; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Output current: 0.5A
Mounting: SMD
Number of channels: 1
Operating temperature: -40...125°C
Case: PPAK
Kind of package: reel; tape
Manufacturer series: LFXX
Output voltage: 2.5V
Tolerance: ±2%
Input voltage: 2.5...16V
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 0.45V