LF85CPT-TR
LF85CPT-TR STMICROELECTRONICS
2815821.pdf
Виробник: STMICROELECTRONICS
Description: STMICROELECTRONICS - LF85CPT-TR - LDO-Festspannungsregler, 2.5V bis 16Vin, 400mV Dropout, 8.5Vout, 500mA, PPAK-5
tariffCode: 85423990
Ausgang: Fest
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, min.: -
IC-Montage: Oberflächenmontage
Ausgangsspannung, max.: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: N
IC-Gehäuse / Bauform: PPAK
Nennausgangsspannung: 8.5V
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Eingangsspannung, max.: 16V
euEccn: NLR
Ausgangsstrom, max.: 500mA
Polarität: Positiver Ausgang
Eingangsspannung, min.: 2.5V
Anzahl der Pins: 5Pin(s)
Produktpalette: 8.5V 500mA LDO Voltage Regulators
Ausgangsspannung, nom.: 8.5V
productTraceability: No
Ausgangsstrom, max.: 500mA
Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 400mV
Typische Dropout-Spannung bei Strom: 400mV
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 2500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: STMICROELECTRONICS - LF85CPT-TR - LDO-Festspannungsregler, 2.5V bis 16Vin, 400mV Dropout, 8.5Vout, 500mA, PPAK-5, tariffCode: 85423990, Ausgang: Fest, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, min.: -, IC-Montage: Oberflächenmontage, Ausgangsspannung, max.: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: PPAK, Nennausgangsspannung: 8.5V, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Eingangsspannung, max.: 16V, euEccn: NLR, Ausgangsstrom, max.: 500mA, Polarität: Positiver Ausgang, Eingangsspannung, min.: 2.5V, Anzahl der Pins: 5Pin(s), Produktpalette: 8.5V 500mA LDO Voltage Regulators, Ausgangsspannung, nom.: 8.5V, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Ausgangsstrom, max.: 500mA, Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 400mV, Typische Dropout-Spannung bei Strom: 400mV, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LF85CPT-TR LF85CPT-TR Виробник : STMICROELECTRONICS 2815821.pdf Description: STMICROELECTRONICS - LF85CPT-TR - LDO-Festspannungsregler, 2.5V bis 16Vin, 400mV Dropout, 8.5Vout, 500mA, PPAK-5
tariffCode: 85423990
Ausgang: Fest
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, min.: -
IC-Montage: Oberflächenmontage
Ausgangsspannung, max.: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: PPAK
Nennausgangsspannung: 8.5V
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 16V
euEccn: NLR
Ausgangsstrom, max.: 500mA
Polarität: Positiver Ausgang
Eingangsspannung, min.: 2.5V
Anzahl der Pins: 5Pin(s)
Ausgangsspannung, nom.: 8.5V
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Ausgangsstrom, max.: 500mA
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
LF85CPT-TR LF85CPT-TR Виробник : STMicroelectronics en.CD00000546.pdf Description: IC REG LINEAR 8.5V 500MA PPAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.5 mA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: PPAK
Voltage - Output (Min/Fixed): 8.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 72dB ~ 57dB (120Hz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 12 mA
Мінімальне замовлення: 4
Мінімальне замовлення: 3
LF85CPT-TR Виробник : STM en.CD00000546.pdf PPAK
LF85CPT-TR LF85CPT-TR Виробник : STMicroelectronics verylowdropvoltageregulatorwithinhibitfunction.pdf LDO Regulator Pos 8.5V 0.5A 5-Pin(4+Tab) PPAK T/R
товару немає в наявності
товару немає в наявності
LF85CPT-TR Виробник : STM lf00.pdf 8.5V 0.5A TO-252 DPak Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: PPAK
Control Features: Enable
Part Status: Active
Current - Supply (Max): 12 mA