Продукція > CINCON > LFM300S300C
LFM300S300C
LFM300S300C Cincon
Cincon_03_27_2024_Datasheet_LFM300S_series-3430340.pdf
Виробник: Cincon
Switching Power Supplies 300W 30V 5.33A
на замовлення 20 шт:
Написати відгук
Description: AC-DC SWITCHING POWER MODULE,90-, Packaging: Tray, Power (Watts): 160W (300W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input, Size / Dimension: 4.09" L x 2.28" W x 1.00" H (103.9mm x 57.9mm x 25.4mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating), Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, FCC, DEMKO, UKCA, Efficiency: 94%, Voltage - Output 1: 30V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.25 kV, Standard Number: 60335-1; 62368-1, Current - Output 1: 10 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LFM300S300C Виробник : Cincon Electronics Co. LTD Description: AC-DC SWITCHING POWER MODULE,90-
Packaging: Tray
Power (Watts): 160W (300W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 4.09" L x 2.28" W x 1.00" H (103.9mm x 57.9mm x 25.4mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus, FCC, DEMKO, UKCA
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 30V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.25 kV
Standard Number: 60335-1; 62368-1
Current - Output 1: 10 A