Продукція > CINCON > LFM420S150C
LFM420S150C
LFM420S150C Cincon
Cincon_04_27_2024_Datasheet_LFM420S_series-3451467.pdf
Виробник: Cincon
Switching Power Supplies 420W 15V 18.67A
на замовлення 19 шт:
Написати відгук
Description: AC-DC SWITCHING POWER MODULE,90-, Packaging: Tray, Power (Watts): 280W (420W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input, Size / Dimension: 5.09" L x 3.29" W x 1.00" H (129.3mm x 83.6mm x 25.4mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C, Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, DEMKO, FCC, UKCA, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 15V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.25 kV, Standard Number: 60335-1; 62368-1, Current - Output 1: 28 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tray
Power (Watts): 280W (420W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 5.09" L x 3.29" W x 1.00" H (129.3mm x 83.6mm x 25.4mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus, DEMKO, FCC, UKCA
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 15V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.25 kV
Standard Number: 60335-1; 62368-1
Current - Output 1: 28 A