Продукція > EOS POWER > LFMWLT150-1304
LFMWLT150-1304
LFMWLT150-1304 EOS Power
ds-BPS-MWLT150-series.pdf
Виробник: EOS Power
Description: AC/DC CONVERTER 48V 100W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 100W (150W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.32" H (101.6mm x 50.8mm x 33.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL
Efficiency: 86%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5.9 kV
Current - Output 1: 2.08 A
на замовлення 72 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 100W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 100W (150W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.32" H (101.6mm x 50.8mm x 33.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL, Efficiency: 86%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 5.9 kV, Current - Output 1: 2.08 A.