LFXP2-8E-5TN144C
LFXP2-8E-5TN144C LATTICE SEMICONDUCTOR
LatticeXP2FamilyDataSheet.pdf
Виробник: LATTICE SEMICONDUCTOR
Description: LATTICE SEMICONDUCTOR - LFXP2-8E-5TN144C - FPGA, LatticeXP2, PLL, 100 I/Os, 435MHz, 1.14V bis 1.26V, TQFP-144
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Logikzellen: 4000Logic Cells
Qualifikation: -
Prozesstechnologie: -
Anzahl benutzerdefinierter I/Os: 100I/O(s)
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: TQFP
MSL: MSL 3 - 168 Stunden
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: 0°C
FPGA: Flash-basiertes FPGA
Anzahl der Pins: 144Pin(s)
Produktpalette: LFXP
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 85°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 109 шт:
Написати відгук
Description: LATTICE SEMICONDUCTOR - LFXP2-8E-5TN144C - FPGA, LatticeXP2, PLL, 100 I/Os, 435MHz, 1.14V bis 1.26V, TQFP-144, tariffCode: 85423990, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Logikzellen: 4000Logic Cells, Qualifikation: -, Prozesstechnologie: -, Anzahl benutzerdefinierter I/Os: 100I/O(s), isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: TQFP, MSL: MSL 3 - 168 Stunden, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: 0°C, euEccn: NLR, Geschwindigkeitsklasse: 5, FPGA: Flash-basiertes FPGA, Anzahl der Pins: 144Pin(s), Produktpalette: LFXP, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 85°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LFXP2-8E-5TN144C Виробник : LATTICE LatticeXP2FamilyDataSheet.pdf 2011+
на замовлення 6000 шт:
Packaging: Tray
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 0°C ~ 85°C (TJ)
Voltage - Supply: 1.14V ~ 1.26V
Number of Logic Elements/Cells: 8000
Supplier Device Package: 144-TQFP (20x20)
Number of LABs/CLBs: 1000
Total RAM Bits: 226304
Number of I/O: 100
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
LFXP2-8E-5TN144C LFXP2-8E-5TN144C Виробник : Lattice LatticeXP2FamilyDataSheet.pdf FPGA - Field Programmable Gate Array 8K LUTs 100I/O Inst- on DSP 1.2V -5 Spd