LIA-MD6000-6JMG80E
LIA-MD6000-6JMG80E Lattice Semiconductor Corporation
FPGA-DS-02007-1-8-CrossLink-Family-Data-Sheet.ashx?document_id=51662
Виробник: Lattice Semiconductor Corporation
Description: IC FPGA 37 I/O 80CTFBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 80-VFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Supply: 1.14V ~ 1.26V
Number of Logic Elements/Cells: 5936
Supplier Device Package: 80-CTFBGA (6.5x6.5)
Number of LABs/CLBs: 1484
Total RAM Bits: 184320
Part Status: Active
Number of I/O: 37
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 2669 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LATTICE SEMICONDUCTOR - LIA-MD6000-6JMG80E - FPGA, CrossLink, PLL, 37 I/Os, 400MHz, 5936 Zellen, 1.14V bis 1.26V, CTFBGA-80, tariffCode: 85423990, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Logikzellen: 5936Logic Cells, Qualifikation: AEC-Q100, Prozesstechnologie: 40nm, Anzahl benutzerdefinierter I/Os: 37I/O(s), IC-Gehäuse / Bauform: CTFBGA, MSL: MSL 3 - 168 Stunden, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, euEccn: NLR, Geschwindigkeitsklasse: 6, FPGA: SRAM-basiertes FPGA, Anzahl der Pins: 80Pin(s), Produktpalette: CrossLink LIA-MD, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Кількість Ціна
LIA-MD6000-6JMG80E LIA-MD6000-6JMG80E Виробник : LATTICE SEMICONDUCTOR 3215492.pdf Description: LATTICE SEMICONDUCTOR - LIA-MD6000-6JMG80E - FPGA, CrossLink, PLL, 37 I/Os, 400MHz, 5936 Zellen, 1.14V bis 1.26V, CTFBGA-80
tariffCode: 85423990
rohsCompliant: YES
IC-Montage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Logikzellen: 5936Logic Cells
Qualifikation: AEC-Q100
Prozesstechnologie: 40nm
Anzahl benutzerdefinierter I/Os: 37I/O(s)
IC-Gehäuse / Bauform: CTFBGA
MSL: MSL 3 - 168 Stunden
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
euEccn: NLR
Geschwindigkeitsklasse: 6
FPGA: SRAM-basiertes FPGA
Anzahl der Pins: 80Pin(s)
Produktpalette: CrossLink LIA-MD
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 138 шт:
LIA-MD6000-6JMG80E Виробник : Lattice Semiconductor fpga-ds-02013-1-7-crosslink-automotive-family-data-sheet.pdf FPGA 5936 Cells 40nm Technology 1.2V Automotive AEC-Q100 80-Pin CTFBGA
на замовлення 137 шт:
Мінімальне замовлення: 9