LL4151-GS08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Виробник: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 50V 150MA SOD80
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 4 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 2pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 150mA
Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 50 V
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - LL4151-GS08 - Kleinsignaldiode, Schaltrelais, Einfach, 75 V, 150 mA, 1 V, 4 ns, 2 A, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-80 (MiniMELF), Durchlassstoßstrom: 2A, rohsCompliant: Y-EX, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: AEC-Q101, Durchlassspannung, max.: 1V, Sperrverzögerungszeit: 4ns, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 150mA, euEccn: NLR, Wiederkehrende Spitzensperrspannung: 75V, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: LL415, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 175°C, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LL4151-GS08 | Виробник : Vishay |
Diode Small Signal Switching 75V 0.3A 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R Automotive AEC-Q101 |
на замовлення 127500 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
LL4151-GS08 | Виробник : Vishay Semiconductors |
Small Signal Switching Diodes 75 Volt 50mA |
Description: DIODE STANDARD 50V 150MA SOD80Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Reverse Recovery Time (trr): 4 ns Technology: Standard Capacitance @ Vr, F: 2pF @ 0V, 1MHz Current - Average Rectified (Io): 150mA Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 50 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 50 V |
Description: VISHAY - LL4151-GS08 - Kleinsignaldiode, Schaltrelais, Einfach, 75 V, 150 mA, 1 V, 4 ns, 2 AtariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-80 (MiniMELF) Durchlassstoßstrom: 2A rohsCompliant: Y-EX Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Diodenkonfiguration: Einfach Qualifikation: AEC-Q101 isCanonical: Y Durchlassspannung, max.: 1V Sperrverzögerungszeit: 4ns usEccn: EAR99 Durchschnittlicher Durchlassstrom: 150mA euEccn: NLR Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: LL415 productTraceability: No Periodische Spitzensperrspannung: 75V Betriebstemperatur, max.: 175°C SVHC: No SVHC (21-Jan-2025) |
Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт |
товару немає в наявності |
| LL4151-GS08 | Виробник : Vishay Semiconductor |
Імпульсний діод SMD, Ur, В = 50, Iо, A = 0,15, Cj, пФ = 2 @ 0, 1, If, A = 0,05, Ir, мкА = 0,05 @ 50 В, trr, нс = 4, Uf, В = 1, Тексп, °С = -65...+175, Темп.опір,°C/Вт = 500,... Група товару: Діоди Корпус: SOD-80 Од. вим: шткількість в упаковці: 2500 шт |