LM4040A10IDBZT
LM4040A10IDBZT Texas Instruments
lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT
Виробник: Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Temperature Coefficient: 100ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms
Current - Cathode: 125 µA
Current - Output: 15 mA
на замовлення 152 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3, Tolerance: ±0.1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Temperature Coefficient: 100ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms, Current - Cathode: 125 µA, Current - Output: 15 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LM4040A10IDBZT LM4040A10IDBZT Виробник : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Voltage References 10-V Prec Micropower Shunt .1% accuracy A 595-LM4040A10IDBZR
на замовлення 125 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
LM4040A10IDBZT LM4040A10IDBZT Виробник : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT V-Ref Fixed 10V 15mA 3-Pin SOT-23 T/R
товару немає в наявності
товару немає в наявності
LM4040A10IDBZT LM4040A10IDBZT Виробник : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT V-Ref Precision 10V 15mA 3-Pin SOT-23 T/R
LM4040A10IDBZT LM4040A10IDBZT Виробник : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Description: IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Current - Cathode: 125 µA
Current - Output: 15 mA
LM4040A10IDBZT LM4040A10IDBZT Виробник : TEXAS INSTRUMENTS lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Category: Reference voltage sources - circuits
Description: IC: voltage reference source; 10V; ±0.1%; SOT23; reel,tape; 15mA
Type of integrated circuit: voltage reference source
Reference voltage: 10V
Tolerance: ±0.1%
Mounting: SMD
Case: SOT23
Operating temperature: -40...85°C
Operating voltage: 2.05...10V
Kind of package: reel; tape
Maximum output current: 15mA