LM4040A20IDBZR TEXAS INSTRUMENTS
Виробник: TEXAS INSTRUMENTS
Description: TEXAS INSTRUMENTS - LM4040A20IDBZR - Spannungsreferenz, präzise, Micropower, Shunt - fest, Produktreihe LM4040, 2.048V, SOT-23-3
tariffCode: 85423990
rohsCompliant: YES
IC-Montage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Referenzspannung, max.: 2.05V
isCanonical: N
IC-Gehäuse / Bauform: SOT-23
Referenzspannung, min.: 2.046V
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Temperaturkoeffizient: ± 20ppm/°C
Eingangsspannung, max.: -
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: LM4040
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 85°C
Spannungsreferenz: Shunt, fest
Anfangsgenauigkeit: 0.1%
SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TEXAS INSTRUMENTS - LM4040A20IDBZR - Spannungsreferenz, präzise, Micropower, Shunt - fest, Produktreihe LM4040, 2.048V, SOT-23-3, tariffCode: 85423990, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Referenzspannung, max.: 2.05V, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: SOT-23, Referenzspannung, min.: 2.046V, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Temperaturkoeffizient: ± 20ppm/°C, Eingangsspannung, max.: -, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: LM4040, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Spannungsreferenz: Shunt, fest, Anfangsgenauigkeit: 0.1%, SVHC: No SVHC (27-Jun-2018).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
V-Ref Fixed 2.048V 15mA 3-Pin SOT-23 T/R |
на замовлення 25 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±0.1% Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Temperature Coefficient: 100ppm/°C Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Reference Type: Shunt Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Supplier Device Package: SOT-23-3 Voltage - Output (Min/Fixed): 2.048V Noise - 10Hz to 10kHz: 35µVrms Part Status: Active Current - Cathode: 80 µA Current - Output: 15 mA |
на замовлення 1526 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Voltage References 2.048V Precision Mcr pwr Shunt .1% acc A A 595-LM4040A20IDBZT |
| LM4040A20IDBZR | Виробник : TI |
09+ SOP |
товару немає в наявності |
товару немає в наявності |
VREF SHUNT PREC 2.048V SOT23 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт |
Description: IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3Packaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±0.1% Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Temperature Coefficient: 100ppm/°C Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Reference Type: Shunt Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Supplier Device Package: SOT-23-3 Voltage - Output (Min/Fixed): 2.048V Noise - 10Hz to 10kHz: 35µVrms Part Status: Active Current - Cathode: 80 µA Current - Output: 15 mA |
Category: Reference voltage sources - circuitsDescription: IC: voltage reference source; 2.048V; ±0.1%; SOT23; reel,tape Type of integrated circuit: voltage reference source Reference voltage: 2.048V Tolerance: ±0.1% Mounting: SMD Case: SOT23 Operating temperature: -40...85°C Operating voltage: 2.05...10V Kind of package: reel; tape Maximum output current: 15mA Quantity in set/package: 3000pcs. |