LM4040A25IDBZR
LM4040A25IDBZR Texas Instruments
ST4040a25idbzr_TI_0001.pdf
Виробник: Texas Instruments
Код виробника: LM4040A25IDBZR RoHS Shunt Voltage Reference IC Fixed 2.5V V +0.1% 15 mA SOT-23-3 LM4040A25IDBZT; Integrated Circuits
кількість в упаковці: 250 шт
на замовлення 48 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 250
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Temperature Coefficient: 100ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Noise - 10Hz to 10kHz: 35µVrms, Part Status: Active, Current - Cathode: 80 µA, Current - Output: 15 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LM4040A25IDBZR LM4040A25IDBZR Виробник : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Description: IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Temperature Coefficient: 100ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Noise - 10Hz to 10kHz: 35µVrms
Part Status: Active
Current - Cathode: 80 µA
Current - Output: 15 mA
на замовлення 3000 шт:
Кількість Ціна
LM4040A25IDBZR LM4040A25IDBZR Виробник : TEXAS INSTRUMENTS lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Category: Reference voltage sources - circuits
Description: IC: voltage reference source; 2.5V; ±0.1%; SOT23; reel,tape; 15mA
Type of integrated circuit: voltage reference source
Reference voltage: 2.5V
Tolerance: ±0.1%
Mounting: SMD
Case: SOT23
Operating temperature: -40...85°C
Operating voltage: 2.05...10V
Kind of package: reel; tape
Maximum output current: 15mA
Quantity in set/package: 3000pcs.
Мінімальне замовлення: 3
LM4040A25IDBZR LM4040A25IDBZR Виробник : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Voltage References 2.5V Precision Mcrpw r Shunt .1% acc A 5 A 595-LM4040A25IDBZT
Мінімальне замовлення: 2
LM4040A25IDBZR LM4040A25IDBZR Виробник : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT V-Ref Fixed 2.5V 15mA 3-Pin SOT-23 T/R
на замовлення 887 шт:
Мінімальне замовлення: 62
на замовлення 887 шт:
Мінімальне замовлення: 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.1%
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz: 35µVrms
Part Status: Active
Current - Cathode: 80 µA
Current - Output: 15 mA
Мінімальне замовлення: 2
LM4040A25IDBZR Виробник : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Shunt Voltage Reference IC Fixed 2.5V V +0.1% 15 mA SOT-23-3 LM4040A25IDBZT; LM4040A25IDBZR ST4040a25idbzr
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 48 шт:
Мінімальне замовлення: 10
LM4040A25IDBZR Виробник : NSC lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT 09+
товару немає в наявності