LM4040A25IDBZT Texas Instruments
Виробник: Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Temperature Coefficient: 100ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Noise - 10Hz to 10kHz: 35µVrms
Part Status: Active
Current - Cathode: 80 µA
Current - Output: 15 mA
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3, Tolerance: ±0.1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Temperature Coefficient: 100ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Noise - 10Hz to 10kHz: 35µVrms, Part Status: Active, Current - Cathode: 80 µA, Current - Output: 15 mA.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Description: IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3Packaging: Bulk Tolerance: ±0.1% Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Temperature Coefficient: 100ppm/°C Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Reference Type: Shunt Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Supplier Device Package: SOT-23-3 Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V Noise - 10Hz to 10kHz: 35µVrms Part Status: Active Current - Cathode: 80 µA Current - Output: 15 mA |
на замовлення 92850 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
V-Ref Fixed 2.5V 15mA 3-Pin SOT-23 T/R |
на замовлення 14750 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Voltage References 2.5V Precision Mcrpw r Shunt .1% acc A 595-LM4040A25IDBZR |
Description: IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3Tolerance: ±0.1% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Temperature Coefficient: 100ppm/°C Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Reference Type: Shunt Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Supplier Device Package: SOT-23-3 Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V Noise - 10Hz to 10kHz: 35µVrms Part Status: Active Current - Cathode: 80 µA Current - Output: 15 mA |
| LM4040A25IDBZT | Виробник : TI |
товару немає в наявності |
товару немає в наявності |
Category: Reference voltage sources - circuitsDescription: IC: voltage reference source; 2.5V; ±0.1%; SOT23; reel,tape; 15mA Type of integrated circuit: voltage reference source Reference voltage: 2.5V Tolerance: ±0.1% Mounting: SMD Case: SOT23 Operating temperature: -40...85°C Operating voltage: 2.05...10V Kind of package: reel; tape Maximum output current: 15mA Quantity in set/package: 250pcs. |