LM5005MHX
LM5005MHX Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm5005
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 2.5A 20HTSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Function: Step-Down
Current - Output: 2.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 50kHz ~ 500kHz
Voltage - Input (Max): 75V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 20-HTSSOP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Output (Max): 70V
Voltage - Input (Min): 7V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.225V
Part Status: Obsolete
Написати відгук
Description: IC REG BUCK ADJ 2.5A 20HTSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 2.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 50kHz ~ 500kHz, Voltage - Input (Max): 75V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 20-HTSSOP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Output (Max): 70V, Voltage - Input (Min): 7V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.225V, Part Status: Obsolete.
Інші пропозиції LM5005MHX
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LM5005MHX LM5005MHX Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm5005 Description: IC REG BUCK ADJ 2.5A 20HTSSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Function: Step-Down
Current - Output: 2.5A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 75V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Output (Max): 70V
Voltage - Input (Min): 7V
Part Status: Obsolete
товару немає в наявності
LM5005MHX LM5005MHX Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm5005 Switching Voltage Regulators