Продукція > TEXAS INSTRUMENTS > LM73605EVM-5V-400K
LM73605EVM-5V-400K
LM73605EVM-5V-400K Texas Instruments
snvu579
Виробник: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM73605
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 5V
Voltage - Input: 6V ~ 36V
Current - Output: 5A
Frequency - Switching: 400kHz
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LM73605
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Active
Contents: Board(s)
на замовлення 2 шт:
Написати відгук
Description: EVAL BOARD FOR LM73605, Packaging: Bulk, Voltage - Output: 5V, Voltage - Input: 6V ~ 36V, Current - Output: 5A, Frequency - Switching: 400kHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LM73605, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Active, Contents: Board(s).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LM73605EVM-5V-400K LM73605EVM-5V-400K Виробник : Texas Instruments snvu579 LM73605 DC to DC Converter and Switching Regulator Chip 5V Output Evaluation Board