LM73605QRNPTQ1
LM73605QRNPTQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm73605-q1
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 30-WFQFN Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 350kHz ~ 2.2MHz
Voltage - Input (Max): 36V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 30-WQFN (6x4)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 34.2V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1V
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 250 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 250
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 30-WFQFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 350kHz ~ 2.2MHz, Voltage - Input (Max): 36V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 30-WQFN (6x4), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 34.2V, Voltage - Input (Min): 3.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1V, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LM73605QRNPTQ1 LM73605QRNPTQ1 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm73605-q1 Conv DC-DC 3.5V to 36V Synchronous Step Down Single-Out 1V to 34.2V 5A Automotive AEC-Q100 30-Pin WQFN EP T/R
на замовлення 3000 шт:
Кількість Ціна
LM73605QRNPTQ1 LM73605QRNPTQ1 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm73605-q1 Description: IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Adjustable
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 5A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 36V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 34.2V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 458 шт:
LM73605QRNPTQ1 LM73605QRNPTQ1 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm73605-q1 Switching Voltage Regulators Automotive qualified 3.5-V to 36-V 5-A A A 595-LM73605QRNPRQ1
на замовлення 612 шт:
LM73605QRNPTQ1 Виробник : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm73605-q1 Category: Voltage regulators - DC/DC circuits
Description: IC: PMIC; synchronous; Uin: 3.5÷36V; Uout: 1÷34.2V; WQFN30; buck
Number of channels: 1
Mounting: SMD
Case: WQFN30
Kind of integrated circuit: synchronous
Operating temperature: -40...125°C
Output voltage: 1...34.2V
Input voltage: 3.5...36V
Output current: 5A
Frequency: 350kHz...2.2MHz
Application: automotive industry
Type of integrated circuit: PMIC
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Number of channels: 1
Mounting: SMD
Case: WQFN30
Output voltage: 1...34.2V
Input voltage: 3.5...36V
Output current: 5A
Frequency: 350kHz...2.2MHz