LM73605QURNPRQ1
LM73605QURNPRQ1 Texas Instruments
lm73605-q1.pdf
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 30-WFQFN Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 350kHz ~ 2.2MHz
Voltage - Input (Max): 36V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 30-WQFN (6x4)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 34.2V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 30-WFQFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 350kHz ~ 2.2MHz, Voltage - Input (Max): 36V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 30-WQFN (6x4), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 34.2V, Voltage - Input (Min): 3.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LM73605QURNPRQ1 LM73605QURNPRQ1 Виробник : Texas Instruments lm73605-q1.pdf Description: IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Adjustable
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 5A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 36V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 34.2V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Кількість Ціна
LM73605QURNPRQ1 LM73605QURNPRQ1 Виробник : Texas Instruments lm73605-q1.pdf Conv DC-DC 3.5V to 36V Synchronous Step Down Single-Out 1V to 34.2V 5A 30-Pin WQFN EP T/R Automotive AEC-Q100