LM73606QRNPTQ1
LM73606QRNPTQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm73605-q1
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 6A 30WQFN
Function: Step-Down
Current - Output: 6A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 350kHz ~ 2.2MHz
Voltage - Input (Max): 36V
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 34.2V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1V
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 250
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG BUCK ADJ 6A 30WQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 30-WFQFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 6A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 350kHz ~ 2.2MHz, Voltage - Input (Max): 36V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 30-WQFN (6x4), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 34.2V, Voltage - Input (Min): 3.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1V, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LM73606QRNPTQ1 LM73606QRNPTQ1 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm73605-q1 Description: IC REG BUCK ADJ 6A 30WQFN
Function: Step-Down
Current - Output: 6A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 36V
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 34.2V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 673 шт:
Кількість Ціна
LM73606QRNPTQ1 LM73606QRNPTQ1 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm73605-q1 Switching Voltage Regulators Automotive qualified 3.5-V to 36-V 6-A A A 595-LM73606QRNPRQ1
на замовлення 142 шт:
LM73606QRNPTQ1 LM73606QRNPTQ1 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm73605-q1 Conv DC-DC 3.5V to 36V Synchronous Step Down Single-Out 1V to 34.2V 6A Automotive AEC-Q100 30-Pin WQFN EP T/R
товару немає в наявності