Продукція > NSC > LM9076SX-3.3
LM9076SX-3.3 NSC
LM9076.pdf
Виробник: NSC
3.3V 0.15A TO-263 D2Pak Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 3.3V 150MA DDPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 45 µA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-5), Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Reset, PSRR: 60dB (120kHz), Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 150mA, Protection Features: Over Temperature, Current - Supply (Max): 4.5 mA.
Інші пропозиції LM9076SX-3.3
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LM9076SX-3.3 LM9076SX-3.3 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm9076 Description: IC REG LINEAR 3.3V 150MA DDPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 45 µA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-5)
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Reset
PSRR: 60dB (120kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 150mA
Protection Features: Over Temperature
Current - Supply (Max): 4.5 mA
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Control Features: Reset
PSRR: 60dB (120kHz)
Current - Supply (Max): 4.5 mA
LM9076SX-3.3 LM9076SX-3.3 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm9076 LDO Voltage Regulators