LMS1585ACS-3.3
LMS1585ACS-3.3 Texas Instruments
lms1585a.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Texas Instruments
Description: LMS1585A 5A FIXED / ADJUSTABLE O
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 5A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 7 mA
Voltage - Input (Max): 13V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DDPAK/TO-263-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 13 mA
на замовлення 1617 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 122
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LMS1585A 5A FIXED / ADJUSTABLE O, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 5A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 7 mA, Voltage - Input (Max): 13V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DDPAK/TO-263-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 13 mA.
Інші пропозиції LMS1585ACS-3.3
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LMS1585ACS-3.3 Виробник : National Semiconductor/Texas Instruments LMS1585.pdf Лінійний СН, Uвих, В = 3.3, Uвх, В = 13, Iвих = 5 А, Udrop, В = 1.4, Тексп, °С = -40...+125, Точ, % = 1,... Група товару: Інтегральні мікросхеми Корпус: TO-263 Од. вим: шт
кількість в упаковці: 45 шт
товару немає в наявності
LMS1585ACS-3.3 LMS1585ACS-3.3 Виробник : National Semiconductor lms1585a.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR FIXED POS LDO 3.3V
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 5A
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 7 mA
Voltage - Input (Max): 13V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 72dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 13 mA