LMS8117AMPX-1.8
LMS8117AMPX-1.8 National Semiconductor
NATLS25593-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: National Semiconductor
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 5 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Part Status: Active
PSRR: 60 ~ 75 dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.25V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 10 mA
на замовлення 43478 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 671
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 5 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Part Status: Active, PSRR: 60 ~ 75 dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.25V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 10 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LMS8117AMPX-1.8 Виробник : NS NATLS25593-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flms8117a 09+
LMS8117AMPX-1.8 LMS8117AMPX-1.8 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flms8117a Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 5 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
PSRR: 60 ~ 75 dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 10 mA