LOP-300-48
LOP-300-48 MEAN WELL USA Inc.
search.aspx?prod=LOP-300
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 182W
Power (Watts): 182W (300W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.00" H (101.6mm x 50.8mm x 25.4mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 3.8 A
Написати відгук
Description: MEAN WELL - LOP-300-48 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 182.4 W, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: 0, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: 0, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: 0, Ausgangsstrom - Ausgang 3: 0, Nennleistung (Konvektionskühlung): 182.4W, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: LOP-300 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: 0, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 6.3A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, Ausgangsstrom - Ausgang 4: 0, SVHC: No SVHC (12-Jan-2017).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LOP-300-48 LOP-300-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lop-300-20231122.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 3.8(Convection)A/6.3(Forced Air)A 302.4W 10-Pin Carton
на замовлення 4 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
LOP-300-48 LOP-300-48 Виробник : MEAN WELL 4146043.pdf Description: MEAN WELL - LOP-300-48 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 182.4 W
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC
Ausgangsstrom - Ausgang 3: 0
Nennleistung (Konvektionskühlung): 182.4W
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: LOP-300 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: 0
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 6.3A
на замовлення 5 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
LOP-300-48 LOP-300-48 Виробник : MEAN WELL LOP-300-spec.pdf AC/DC, 302.4W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 48V/6.3A, розміри 101.6x50.8x25.4 мм, -40...+80 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 36 шт
LOP-300-48 LOP-300-48 Виробник : MEAN WELL LOP-300-spec.pdf AC/DC, 302.4W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 48V/6.3A, розміри 101.6x50.8x25.4 мм, -40...+80 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
LOP-300-48 LOP-300-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=LOP-300 Description: AC/DC CONVERTER 48V 182W
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Open Frame
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 3.8 A
LOP-300-48 LOP-300-48 Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=LOP-300 Power Supplies - Chassis Mount 302.4W 48V 6.3A Medical 2X4 low profile