LOP-400-27
LOP-400-27 MEAN WELL USA Inc.
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: 80-264VAC O/P +27V14.9A
Power (Watts): 251W (400W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.08" H (127.0mm x 76.2mm x 27.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Efficiency: 95%
Voltage - Output 1: 27V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 9.3 A
на замовлення 22 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - LOP-400-27 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 251.1 W, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Nennleistung (Konvektionskühlung): 251.1W, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: LOP-400 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 27V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 14.9A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LOP-400-27 LOP-400-27 Виробник : MEAN WELL Switching Power Supplies 402.3W 27V 14.9A 3x5 medical
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LOP-400-27 LOP-400-27 Виробник : MEAN WELL 4146044.pdf Description: MEAN WELL - LOP-400-27 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 251.1 W
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Nennleistung (Konvektionskühlung): 251.1W
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: LOP-400 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 27V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 14.9A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 1 шт:
LOP-400-27 LOP-400-27 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lop-400-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 27V 9.3(Convection)A/14.9(Forced Air)A 402.3W 6-Pin Carton
товару немає в наявності
товару немає в наявності
LOP-400-27 LOP-400-27 Виробник : MEAN WELL LOP-400-spec.pdf AC/DC, 402.3W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 27V/14.9A, розміри 127x76.2x27.5 мм, -40...+80 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LOP-400-27 LOP-400-27 Виробник : MEAN WELL LOP-400-spec.pdf AC/DC, 402.3W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 27V/14.9A, розміри 127x76.2x27.5 мм, -40...+80 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт