LOP-500-18
LOP-500-18 MEAN WELL
Виробник: MEAN WELL
Power Supplies - Chassis Mount 500.4W 18V 27.8A 3x5 medical
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - LOP-500-18 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 300.6 W, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 80V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Nennleistung (Konvektionskühlung): 300.6W, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: LOP-500 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 18V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 27.8A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Інші пропозиції LOP-500-18
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LOP-500-18 LOP-500-18 Виробник : MEAN WELL 4146045.pdf Description: MEAN WELL - LOP-500-18 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 300.6 W
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 80V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Nennleistung (Konvektionskühlung): 300.6W
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: LOP-500 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 18V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 27.8A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
товару немає в наявності
LOP-500-18 LOP-500-18 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lop-500-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 18V 16.7(Convection)A/27.8(Forced Air)A 500.4W 6-Pin Carton
товару немає в наявності
LOP-500-18 LOP-500-18 Виробник : MEAN WELL LOP-500-spec.pdf AC/DC, 500.4W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 18V/27.8A, розміри 127.6x76.2x30.5 мм, -40...+80 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LOP-500-18 LOP-500-18 Виробник : MEAN WELL LOP-500-spec.pdf AC/DC, 500.4W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 18V/27.8A, розміри 127.6x76.2x30.5 мм, -40...+80 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LOP-500-18 LOP-500-18 Виробник : MEAN WELL USA Inc. Description: 80-264VAC O/P +18V27.8A
Power (Watts): 301W (500W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.08" H (127.0mm x 76.2mm x 27.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Efficiency: 94.5%
Voltage - Output 1: 18V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 16.7 A
LOP-500-18 Виробник : MEAN WELL LOP-500-EN.pdf Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 500W; OUT: 1; 18VDC; 27.8A; -40÷80°C
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 0.5kW
Number of outputs: 1
Output voltage: 18V DC
Output current: 27.8A
Operating temperature: -40...80°C
Manufacturer series: LOP-500
Additional functions: auxiliary DC output 12V/500mA