LOP-500-27
LOP-500-27 MEAN WELL USA Inc.
LOP-500-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 27V 321W
Power (Watts): 321W (500W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.08" H (127.0mm x 76.2mm x 27.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Efficiency: 95%
Voltage - Output 1: 27V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 11.9 A
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - LOP-500-27 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 321.3 W, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 80V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Nennleistung (Konvektionskühlung): 321.3W, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: LOP-500 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 27V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 18.5A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LOP-500-27 LOP-500-27 Виробник : MEAN WELL 4146045.pdf Description: MEAN WELL - LOP-500-27 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 321.3 W
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 80V AC bis 264V AC
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Nennleistung (Konvektionskühlung): 321.3W
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: LOP-500 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 27V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 18.5A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 5 шт:
Кількість Ціна
LOP-500-27 LOP-500-27 Виробник : MEAN WELL LOP-500-spec.pdf Switching Power Supplies 499.5W 27V 18.5A 3x5 medical
на замовлення 8 шт:
LOP-500-27 LOP-500-27 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lop-500-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 27V 11.9(Convection)A/18.5(Forced Air)A 499.5W 6-Pin Carton
товару немає в наявності
товару немає в наявності
LOP-500-27 LOP-500-27 Виробник : MEAN WELL LOP-500-spec.pdf AC/DC, 499.5W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 27V/18.5A, розміри 127.6x76.2x30.5 мм, -40...+80 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LOP-500-27 LOP-500-27 Виробник : MEAN WELL LOP-500-spec.pdf AC/DC, 499.5W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 27V/18.5A, розміри 127.6x76.2x30.5 мм, -40...+80 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LOP-500-27 Виробник : MEAN WELL LOP-500-EN.pdf Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 500W; OUT: 1; 27VDC; -40÷80°C
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 0.5kW
Number of outputs: 1
Output voltage: 27V DC
Operating temperature: -40...80°C
Manufacturer series: LOP-500
Additional functions: auxiliary DC output 12V/500mA