LOP-500-54
LOP-500-54 MEAN WELL
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - LOP-500-54 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 324 W
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 80V AC bis 264V AC
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Nennleistung (Konvektionskühlung): 324W
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: LOP-500 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 54V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 9.3A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - LOP-500-54 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 324 W, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 80V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Nennleistung (Konvektionskühlung): 324W, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: LOP-500 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 54V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 9.3A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LOP-500-54 LOP-500-54 Виробник : MEAN WELL Switching Power Supplies 502.2W 54V 9.3A 3x5 medical
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LOP-500-54 LOP-500-54 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lop-500-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 54V 6(Convection)A/9.3(Forced Air)A 502.2W 6-Pin Carton
товару немає в наявності
товару немає в наявності
LOP-500-54 LOP-500-54 Виробник : MEAN WELL LOP-500-spec.pdf AC/DC, 502.2W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 54V/9.3A, розміри 127.6x76.2x30.5 мм, -40...+80 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LOP-500-54 LOP-500-54 Виробник : MEAN WELL LOP-500-spec.pdf AC/DC, 502.2W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 54V/9.3A, розміри 127.6x76.2x30.5 мм, -40...+80 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LOP-500-54 LOP-500-54 Виробник : MEAN WELL USA Inc. Description: 80-264VAC O/P +54V9.3A
Power (Watts): 324W (500W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.08" H (127.0mm x 76.2mm x 27.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Efficiency: 95%
Voltage - Output 1: 54V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 6 A
LOP-500-54 Виробник : MEAN WELL LOP-500-EN.pdf Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 500W; OUT: 1; 54VDC; 9.3A; -40÷80°C
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 0.5kW
Number of outputs: 1
Output voltage: 54V DC
Output current: 9.3A
Operating temperature: -40...80°C
Manufacturer series: LOP-500
Additional functions: auxiliary DC output 12V/500mA