LOP-600-24
LOP-600-24 MEAN WELL USA Inc.
LOP-600-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 401W
Power (Watts): 401W (600W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.32" H (127.0mm x 76.2mm x 33.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 16.7 A
на замовлення 34 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - LOP-600-24 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 400.8 W, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Nennleistung (Konvektionskühlung): 400.8W, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: LOP-600 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 25A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LOP-600-24 LOP-600-24 Виробник : MEAN WELL LOP-600-spec.pdf Switching Power Supplies 600W 24V 25A 3x5 medical
на замовлення 42 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LOP-600-24 LOP-600-24 Виробник : MEAN WELL 4146046.pdf Description: MEAN WELL - LOP-600-24 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 400.8 W
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Nennleistung (Konvektionskühlung): 400.8W
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: LOP-600 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 25A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 5 шт:
LOP-600-24 LOP-600-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lop-600-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 16.7(Convection)A/25(Forced Air)A 600W 10-Pin Carton
на замовлення 2 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
товару немає в наявності
LOP-600-24 LOP-600-24 Виробник : MEAN WELL LOP-600-spec.pdf AC/DC, 600W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 24V/25A, розміри 127.6x76.2x33.5 мм, -40...+80 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LOP-600-24 LOP-600-24 Виробник : MEAN WELL LOP-600-spec.pdf AC/DC, 600W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 24V/25A, розміри 127.6x76.2x33.5 мм, -40...+80 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт