LOP-600-36
LOP-600-36 MEAN WELL USA Inc.
LOP-600-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 36V 400W
Power (Watts): 400W (600W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.32" H (127.0mm x 76.2mm x 33.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Efficiency: 95%
Voltage - Output 1: 36V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 11.1 A
на замовлення 40 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - LOP-600-36 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 399.6 W, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Nennleistung (Konvektionskühlung): 399.6W, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: LOP-600 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 16.7A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LOP-600-36 LOP-600-36 Виробник : MEAN WELL LOP-600-spec.pdf Switching Power Supplies 601.2W 36V 16.7A 3x5 medical
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LOP-600-36 LOP-600-36 Виробник : MEAN WELL 4146046.pdf Description: MEAN WELL - LOP-600-36 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 399.6 W
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Nennleistung (Konvektionskühlung): 399.6W
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: LOP-600 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 16.7A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 10 шт:
LOP-600-36 LOP-600-36 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lop-600-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 36V 11.1(Convection)A/16.7(Forced Air)A 601.2W 10-Pin Carton
товару немає в наявності
товару немає в наявності
LOP-600-36 LOP-600-36 Виробник : MEAN WELL LOP-600-spec.pdf AC/DC, 601.2W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 36V/16.7A, розміри 127.6x76.2x33.5 мм, -40...+80 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
LOP-600-36 LOP-600-36 Виробник : MEAN WELL LOP-600-spec.pdf AC/DC, 601.2W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 36V/16.7A, розміри 127.6x76.2x33.5 мм, -40...+80 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт