LP0701LG-G
LP0701LG-G Microchip Technology
LP0701-P-Channel-Enhancement-Mode-Lateral-MOSFET-Data-Sheet-20005447A.pdf
Виробник: Microchip Technology
MOSFETs 16.5V 1.5Ohm
на замовлення 3155 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET P-CH 16.5V 700MA 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 700mA (Tj), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.5Ohm @ 300mA, 5V, Power Dissipation (Max): 1.5W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 1.1mA, Supplier Device Package: 8-SOIC, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2V, 5V, Vgs (Max): ±10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 16.5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 250 pF @ 15 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LP0701LG-G LP0701LG-G Виробник : Microchip Technology lp070120b071513.pdf Trans MOSFET P-CH Si 16.5V 0.7A 8-Pin SOIC N T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 250
товару немає в наявності
LP0701LG-G LP0701LG-G Виробник : Microchip Technology LP0701-P-Channel-Enhancement-Mode-Lateral-MOSFET-Data-Sheet-20005447A.pdf Description: MOSFET P-CH 16.5V 700MA 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 700mA (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.5Ohm @ 300mA, 5V
Power Dissipation (Max): 1.5W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 1.1mA
Supplier Device Package: 8-SOIC
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2V, 5V
Vgs (Max): ±10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 16.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 250 pF @ 15 V
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: P-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 1.1mA
Vgs (Max): ±10V