LP2950-30LPR
LP2950-30LPR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2951
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3V 100MA TO92-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 120 µA
Voltage - Input (Max): 30V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-92-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3V
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 14 mA
на замовлення 6000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 3V 100MA TO92-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 120 µA, Voltage - Input (Max): 30V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-92-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3V, Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 14 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LP2950-30LPR LP2950-30LPR Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2951 Description: IC REG LINEAR 3V 100MA TO92-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 30V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 14 mA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
LP2950-30LPR LP2950-30LPR Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2951 LDO Voltage Regulators Adj Micropwr Vltg Re g
Мінімальне замовлення: 9
LP2950-30LPR LP2950-30LPR Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2951 LDO Regulator Pos 3V 0.1A 3-Pin TO-92 T/R
товару немає в наявності
товару немає в наявності