LP2950-33LPRE3
LP2950-33LPRE3 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2951
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA TO92-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 120 µA
Voltage - Input (Max): 30V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-92-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 14 mA
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TEXAS INSTRUMENTS - LP2950-33LPRE3 - LDO-Festspannungsregler, 3.7V bis 30V, 380mV Dropout, 3.3Vout, 100mAout, TO-92-3, tariffCode: 85423990, Ausgang: Fest, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, min.: -, IC-Montage: Durchsteckmontage, Ausgangsspannung, max.: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: TO-92, Nennausgangsspannung: 3.3V, MSL: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Eingangsspannung, max.: 30V, euEccn: NLR, Ausgangsstrom, max.: 100mA, Polarität: Positiver Ausgang, Eingangsspannung, min.: 3.7V, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: 3.3V 100mA LDO Voltage Regulators, Ausgangsspannung, nom.: 3.3V, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Ausgangsstrom, max.: 100mA, Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 380mV, Typische Dropout-Spannung bei Strom: 380mV, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, SVHC: No SVHC (27-Jun-2018).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LP2950-33LPRE3 LP2950-33LPRE3 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2951 LDO Regulator Pos 3.3V 0.1A 3-Pin TO-92 T/R
Кількість Ціна
LP2950-33LPRE3 LP2950-33LPRE3 Виробник : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2951 Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,fixed; 3.3V; 0.1A; TO92; THT; reel,tape
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO
Voltage drop: 0.6V
Output voltage: 3.3V
Output current: 0.1A
Case: TO92
Mounting: THT
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...125°C
Tolerance: ±0.5%
Number of channels: 1
Input voltage: 2...30V
Мінімальне замовлення: 13
LP2950-33LPRE3 LP2950-33LPRE3 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2951 Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA TO92-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 30V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 14 mA
Мінімальне замовлення: 8
LP2950-33LPRE3 LP2950-33LPRE3 Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2951 LDO Voltage Regulators Adj Micropwr Vltg Re g A 595-LP2950-33LP A 595-LP2950-33LPE3
Мінімальне замовлення: 8
LP2950-33LPRE3 LP2950-33LPRE3 Виробник : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp2951 Description: TEXAS INSTRUMENTS - LP2950-33LPRE3 - LDO-Festspannungsregler, 3.7V bis 30V, 380mV Dropout, 3.3Vout, 100mAout, TO-92-3
tariffCode: 85423990
Ausgang: Fest
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, min.: -
IC-Montage: Durchsteckmontage
Ausgangsspannung, max.: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: TO-92
Nennausgangsspannung: 3.3V
MSL: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Eingangsspannung, max.: 30V
euEccn: NLR
Ausgangsstrom, max.: 100mA
Polarität: Positiver Ausgang
Eingangsspannung, min.: 3.7V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: 3.3V 100mA LDO Voltage Regulators
Ausgangsspannung, nom.: 3.3V
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Ausgangsstrom, max.: 100mA
Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 380mV
Typische Dropout-Spannung bei Strom: 380mV
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)
Мінімальне замовлення: 19
товару немає в наявності