LP2951CD-3.3R2G ON Semiconductor
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8-SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 120 µA, Voltage - Input (Max): 30V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 12 mA.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LDO Regulator Pos 3.3V 0.1A 8-Pin SOIC N T/R |
на замовлення 7500 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
LP2951CD-3.3R2G | Виробник : onsemi |
Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8-SOICPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 100mA Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Output Configuration: Positive Current - Quiescent (Iq): 120 µA Voltage - Input (Max): 30V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: 8-SOIC Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 100mA Protection Features: Over Current, Over Temperature Current - Supply (Max): 12 mA |
LDO Voltage Regulators 3.3V 100mA Low Power w/Error Flag Output |
Positive Voltage Regulator, VLDO, 3.3V, 0.1A, 1%, 0.38V dropout, -40?125°C LP2951CD-3.3G, LP2951CD-3.3R2G LP2951CD-3.3 ST2951cm3.3кількість в упаковці: 10 шт |
3.3V 0.1A SOIC-8 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт |
товару немає в наявності |
Лінійний регульований СН, I = 100 мА, Udrop, В = 0,08 @ 0,1 A, Uвих, В = 3,3, Uвх, В = 2...30, Тексп, °C = -40...+125,... Група товару: Інтегральні мікросхеми Корпус: 8-SOIC Од. вим: шткількість в упаковці: 2500 шт |
товару немає в наявності |
Category: LDO fixed voltage regulatorsDescription: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 3.3V; 0.1A; SO8; SMD; ±1% Type of integrated circuit: voltage regulator Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear Voltage drop: 0.35V Output voltage: 3.3V Output current: 0.1A Case: SO8 Mounting: SMD Kind of package: reel; tape Operating temperature: -40...125°C Tolerance: ±1% Number of channels: 1 Input voltage: 1.25...29V Manufacturer series: LP2951 |