LPF-16D-12
LPF-16D-12 MEAN WELL USA Inc.
LPF-16D-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DRVR CC AC/DC 6.6-12V 1.34A
Packaging: Bulk
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 5.83" L x 1.57" W x 1.26" H (148.0mm x 40.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 6.6 ~ 12V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE
Ratings: IP30
Efficiency: 83%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.34A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 16 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 128 шт:
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 16.08W; 12VDC; 1.34A; 90÷305VAC; IP30, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 16.08W, Output voltage: 12V DC, Output voltage range: 6.6...12V DC, Output current: 1.34A, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, IP rating: IP30, Body dimensions: 148x40x32mm, Manufacturer series: LPF-16, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -35...70°C, Electrical connection: wires, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 83%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Power supply: switching; LED; 16.08W; 12VDC; 1.34A; 90÷305VAC; IP30
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 16.08W
Output voltage: 12V DC
Output voltage range: 6.6...12V DC
Output current: 1.34A
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
IP rating: IP30
Body dimensions: 148x40x32mm
Manufacturer series: LPF-16
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -35...70°C
Electrical connection: wires
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Efficiency: 83%
Operating modes: constant current
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 5 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LPF-16D-12 LPF-16D-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPF-16D-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 6.6-12V 1.34A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Voltage - Output: 6.6 ~ 12V
Type: Constant Current
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Ratings: IP30
Efficiency: 83%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.34A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 16 W
Voltage - Isolation: 3.75 kV
на замовлення 3 шт:
LPF-16D-12 LPF-16D-12 Виробник : MEAN WELL LPF_16D_SPEC-1511425.pdf LED Power Supplies 16.08W 12V 1.34A Dimming LED PS
на замовлення 32 шт:
LPF-16D-12 LPF-16D-12 Виробник : MEAN WELL 3169450.pdf Description: MEAN WELL - LPF-16D-12 - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 16.08 W, 12 VDC, 1.34 A, Konstantstrom, 90 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 12VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.34A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: LPF-16D
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 16.08W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
LPF-16D-12 LPF-16D-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lpf16dspec.pdf AC/DC LED Power Supply 16.08W Single 6-Pin
на замовлення 2 шт:
на замовлення 40 шт:
Мінімальне замовлення: 6
на замовлення 2 шт:
на замовлення 5 шт: