LPF-16D-42
LPF-16D-42 MEAN WELL
LPF-16D-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 16.38W; 42VDC; 0.39A; 90÷305VAC; IP30
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 16.38W
Output voltage: 42V DC
Output voltage range: 23.1...42V DC
Output current: 0.39A
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
IP rating: IP30
Body dimensions: 148x40x32mm
Manufacturer series: LPF-16
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -35...70°C
Electrical connection: wires
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Efficiency: 85%
Operating modes: constant current
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 12 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 16.38W; 42VDC; 0.39A; 90÷305VAC; IP30, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 16.38W, Output voltage: 42V DC, Output voltage range: 23.1...42V DC, Output current: 0.39A, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, IP rating: IP30, Body dimensions: 148x40x32mm, Manufacturer series: LPF-16, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -35...70°C, Electrical connection: wires, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 85%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-16D-42 LPF-16D-42 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lpf16dspec.pdf AC/DC LED Power Supply 16.38W Single 6-Pin
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
на замовлення 12 шт:
Мінімальне замовлення: 6
LPF-16D-42 LPF-16D-42 Виробник : MEAN WELL LPF_16D_SPEC-1511425.pdf LED Power Supplies 16.38W 42V 0.39A Dimming LED PS
на замовлення 3 шт: