LPF-16D-54
LPF-16D-54 MEAN WELL
LPF-16D-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 16.2W; 54VDC; 0.3A; 90÷305VAC; IP30
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 16.2W
Output voltage: 54V DC
Output voltage range: 29.7...54V DC
Output current: 0.3A
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
IP rating: IP30
Body dimensions: 148x40x32mm
Manufacturer series: LPF-16
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -35...70°C
Electrical connection: wires
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Efficiency: 84.5%
Operating modes: constant current
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 4 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 16.2W; 54VDC; 0.3A; 90÷305VAC; IP30, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 16.2W, Output voltage: 54V DC, Output voltage range: 29.7...54V DC, Output current: 0.3A, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, IP rating: IP30, Body dimensions: 148x40x32mm, Manufacturer series: LPF-16, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -35...70°C, Electrical connection: wires, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 84.5%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-16D-54 LPF-16D-54 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPF-16D-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 29.7-54V 300MA
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.83" L x 1.57" W x 1.26" H (148.0mm x 40.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 29.7 ~ 54V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE
Ratings: IP30
Efficiency: 84.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 300mA
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 16 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 66 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LPF-16D-54 LPF-16D-54 Виробник : MEAN WELL LPF_16D_SPEC-1511425.pdf LED Power Supplies 16.2W 54V 0.3A Dimming LED PS