LPF-25D-20
LPF-25D-20 MEAN WELL
LPF-25D-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
LED Power Supplies 25W 20V 1.25A Dimming LED PS IP67
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 25W; 20VDC; 1.25A; 90÷305VAC; IP67, Power: 25W, Manufacturer series: LPF-25, Operating temperature: -35...70°C, Caution!: rated parameters obtained at full load, Kind of power supply: LED, Type of power supply: switching, IP rating: IP67, Electrical connection: wires, Body dimensions: 148x40x32mm, Lead length: 0.3m, Operating modes: constant current, Number of outputs: 1, Output current: 1.25A, Output voltage range: 11...20V DC, Output voltage: 20V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 85%, Application: LED, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-25D-20 LPF-25D-20 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPF-25D-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 11-20V 1.25A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 5.83" L x 1.57" W x 1.26" H (148.0mm x 40.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 11 ~ 20V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE
Ratings: IP67
Efficiency: 85%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.25A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 25 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 20 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Description: Power supply: switching; LED; 25W; 20VDC; 1.25A; 90÷305VAC; IP67
Power: 25W
Manufacturer series: LPF-25
Operating temperature: -35...70°C
Caution!: rated parameters obtained at full load
Kind of power supply: LED
Type of power supply: switching
IP rating: IP67
Electrical connection: wires
Body dimensions: 148x40x32mm
Lead length: 0.3m
Operating modes: constant current
Number of outputs: 1
Output current: 1.25A
Output voltage range: 11...20V DC
Output voltage: 20V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 85%
Application: LED
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
на замовлення 11 шт:
LPF-25D-20 LPF-25D-20 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lpf-25d-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC LED Power Supply 25W Single 6-Pin
на замовлення 17 шт:
Мінімальне замовлення: 6
на замовлення 16 шт:
Мінімальне замовлення: 5