LPF-25D-24
LPF-25D-24 MEAN WELL
LPF-25D-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 25.2W; 24VDC; 1.05A; 90÷305VAC; IP67
Operating temperature: -35...70°C
Manufacturer series: LPF-25
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Body dimensions: 148x40x32mm
Lead length: 0.3m
Output current: 1.05A
Number of outputs: 1
Output voltage range: 13.2...24V DC
Output voltage: 24V DC
Power: 25.2W
Efficiency: 85.5%
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Electrical connection: wires
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating modes: constant current
IP rating: IP67
Kind of power supply: LED
Application: LED
на замовлення 14 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 25.2W; 24VDC; 1.05A; 90÷305VAC; IP67, Operating temperature: -35...70°C, Manufacturer series: LPF-25, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Body dimensions: 148x40x32mm, Lead length: 0.3m, Output current: 1.05A, Number of outputs: 1, Output voltage range: 13.2...24V DC, Output voltage: 24V DC, Power: 25.2W, Efficiency: 85.5%, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Electrical connection: wires, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating modes: constant current, IP rating: IP67, Kind of power supply: LED, Application: LED.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-25D-24 LPF-25D-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPF-25D-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 13.2-24V 1.05A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 5.83" L x 1.57" W x 1.26" H (148.0mm x 40.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 13.2 ~ 24V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE
Ratings: IP67
Efficiency: 85.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.05A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 25 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 106 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
LPF-25D-24 LPF-25D-24 Виробник : MEAN WELL LPF-25D-spec.pdf LED Power Supplies 25.2W 24V 1.05A Dimming LED PS IP67
на замовлення 35 шт:
LPF-25D-24 LPF-25D-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lpf-25d-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC LED Power Supply 25.2W Single 6-Pin
на замовлення 6 шт:
Мінімальне замовлення: 6
на замовлення 10 шт:
LPF-25D-24 LPF-25D-24 Виробник : MEAN WELL 3169452.pdf Description: MEAN WELL - LPF-25D-24 - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 25.2 W, 24 VDC, 1.05 A, Konstantstrom, 90 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 24VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.05A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: LPF-25D
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 25.2W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
товару немає в наявності
LPF-25D-24 LPF-25D-24 Виробник : MEAN WELL LPF-25D-spec.pdf AC/DC, 25.2W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/1.05A, розміри 148х40х32 мм, -35...+70 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LPF-25D-24 LPF-25D-24 Виробник : MEAN WELL LPF-25D-spec.pdf AC/DC, 25.2W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/1.05A, розміри 148х40х32 мм, -35...+70 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт