LPF-25D-42
LPF-25D-42 MEAN WELL USA Inc.
LPF-25D-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED DRVR CC AC/DC 23.1-42V 600MA
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 5.83" L x 1.57" W x 1.26" H (148.0mm x 40.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 23.1 ~ 42V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE
Ratings: IP67
Efficiency: 85.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 600mA
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 25 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 42 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: LED DRVR CC AC/DC 23.1-42V 600MA, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Size / Dimension: 5.83" L x 1.57" W x 1.26" H (148.0mm x 40.0mm x 32.0mm), Voltage - Output: 23.1 ~ 42V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -35°C ~ 70°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE, Ratings: IP67, Efficiency: 85.5%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 600mA, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 25 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-25D-42 LPF-25D-42 Виробник : MEAN WELL 3169452.pdf Description: MEAN WELL - LPF-25D-42 - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 25.2 W, 42 VDC, 600 mA, Konstantstrom, 90 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 42VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 600mA
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 90V
Produktpalette: LPF-25D
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 25.2W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 3 шт:
Кількість Ціна
LPF-25D-42 LPF-25D-42 Виробник : MEAN WELL LPF-25D-spec.pdf LED Power Supplies 25.2W 42V 0.6A Dimming LED PS IP67
на замовлення 15 шт:
LPF-25D-42 LPF-25D-42 Виробник : Mean-Well USA, Inc. lpf-25d-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC LED Power Supply 25.2W Single 6-Pin
на замовлення 17 шт:
Мінімальне замовлення: 6
на замовлення 27 шт:
Мінімальне замовлення: 5
товару немає в наявності