LPF-40D-24
LPF-40D-24 MEAN WELL
LPF-40D-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 40.08W; 24VDC; 1.67A; 90÷305VAC; IP67
Operating temperature: -40...70°C
Manufacturer series: LPF-40
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Body dimensions: 162.5x43x32mm
Lead length: 0.3m
Output current: 1.67A
Number of outputs: 1
Output voltage range: 14.4...24V DC
Output voltage: 24V DC
Power: 40.08W
Efficiency: 87%
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
Electrical connection: wires
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating modes: constant current
IP rating: IP67
Kind of power supply: LED
Application: LED
на замовлення 78 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 40.08W; 24VDC; 1.67A; 90÷305VAC; IP67, Operating temperature: -40...70°C, Manufacturer series: LPF-40, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Additional functions: active PFC; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Body dimensions: 162.5x43x32mm, Lead length: 0.3m, Output current: 1.67A, Number of outputs: 1, Output voltage range: 14.4...24V DC, Output voltage: 24V DC, Power: 40.08W, Efficiency: 87%, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, Electrical connection: wires, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating modes: constant current, IP rating: IP67, Kind of power supply: LED, Application: LED.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LPF-40D-24 LPF-40D-24 Виробник : MEAN WELL LPF-40D-SPEC.PDF LED Power Supplies 40W 24V 1.67A Dimming Function
на замовлення 56 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
LPF-40D-24 LPF-40D-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. LPF-40D-SPEC.PDF Description: LED DRVR CC AC/DC 14.4-24V 1.67A
на замовлення 1 шт:
LPF-40D-24 LPF-40D-24 Виробник : MEAN WELL LPF-40D-spec.pdf AC/DC, 40.08W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/1.67A, розміри 162.5х43х32 мм, -40...+80 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
LPF-40D-24 LPF-40D-24 Виробник : MEAN WELL LPF-40D-spec.pdf AC/DC, 40.08W, Вхід: 90-305VAC/127-431VDC, Вихід: 24V/1.67A, розміри 162.5х43х32 мм, -40...+80 С, IP67, 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт